دوره آموزشی نظارت بر جوشکاری بات فیوژن

دوره جوشکاری بات فیوژن

دوره آموزشی نظارت بر جوشکاری بات فیوژن یکی از دوره های دپارتمان مهندسی شیمی آموزشگاه سنجش پارسیان است که برای مهندسین مهندسی شیمی و مکانیک کارامد است. دستگاه جوش بات فیوژن یک فرآیند ترموفوژن است که شامل گرمایش همزمان انتهای دو بخش لوله و اتصالات پلی اتیلن است که باید به آن متصل شوند، تا زمانی که هر سطح تماس به حالت ذوب برسد. لوله های پلی اتیلن به چندین روش به یکدیگر متصل می شوند که اغلب به شیوه لب به لب یا بات فیوژن انجام می پذیرد. در جوشکاری بات فیوژن لوله هایی که دارای ضخامت دیواره ای و قطر بیرونی یکسان هستند بصورت لب به لب به هم جوش داده می شوند.

دوره آموزشی نظارت بر جوشکاری بات فیوژن

لوله های پلی اتیلن به واسطه عمر مفید طولانی، سرعت و سهولت در اجرای شبکه و مقاومت بالا در برابر خوردگی در شبکه های گاز رسانی و آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند. در عملیات اجرایی شبکه های گاز رسانی پلی اتیلن، جوشکاری لوله و اتصالات و شیرآلات و انشعابات بسیار حائز اهمیت است و اغلب اشکالات در اجرای شبکه های پلی اتیلن از فقدان دانش فنی جوشکاران و عدم رعایت دستورالعمل های جوشکاری سرچشمه می گیرد.

سرفصل دوره نظارت بر جوشکاری بات فیوژن

  1. آشنایی با اصول فرآیند جوش به روش بات فیوژن
  2. کنترل کیفیت جوش به روش بات فیوژن
  3. ثبت مشخصات جوش
  4. پارامترهای منحنی دستگاه جوش
  5. کنترل و بازدید تجهیزات دستگاه جوش
  6. جوشکاری عملی با دستگاه بات فیوژن

مخاطبین دوره آموزش جوش پلی اتیلن:

مخاطبین دوره آموزشی جوش پلی اتیلن دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته­ های مهندسی شیمی، مکانیک و ناظران شرکت گاز می باشند

گواهینامه دوره آموزش جوش پلی اتیلن

علاقه مندان به شرکت در این دوره با حضور در کلاس های حضوری و آزمون پایان دوره، مدرک مورد تایید شرکت ملی گاز ایران را دریافت می کنند.

دوره های مرتبط

نظرات

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو دوره