ایمنی و بهداشت

امروزه حوادث ناشی از کار، تبدیل به یکی از دغدغه ­های کارفرمایان و سیاست گذاران کشور در حوزه فعالیت­ های اجرایی پروژه ­ها شده است. کشورهای صنعتی با رعایت اصول ایمنی در محیط کار سبب ارتفا سطح سلامت نیروهای ماهر کار و افزایش بهره ­وری شده اند. امروزه در کشور ایران نیز به حوزه ایمنی در کار و به حداقل رساندن اثرات نا مطلوب صنعت بر محیط و افزایش اثرات مطلوب آن با رعایت اصول ایمنی به جهت به حداقل رساندن آسیب ­های ناشی از کار توجه ویژه­ ای می­ شود.
عدم رعایت اصول ایمنی در کار می­ تواند منجر به فوت، از کار افتادگی و آسیب های ناتوان کننده گردد. HSE متشکل از سه عبارت سلامت (Health)، ایمنی (Safety)، بهداشت (Environment) است که ابزاری مدیریتی جهت کنترل و بهبود عملکرد بهداشت، ایمنی و محیط زیست در تمامی برنامه های توسعه و پروژه های صنعتی یا تشکیلات سازمانی بوده است. آموزشگاه سنجش پارسیان به عنوان مجری دوره­ های HSE شرکت گاز استان خراسان رضوی به حوزه سلامت و ایمنی محیط کار توجه ویژه نموده است و در این زمینه فعالیت مي نمايد.
دپارتمان ایمنی و بهداشت با بهره ­گیری از اساتید مجرب و به کارگیری از ابزارهای تخصصی شامل انواع تکنیک ها و نرم­ افزارهای تخصصی در زمینه ارزیابی و کنترل مخاطرات در کلیه حوزه­ های اجرایی از جمله کارگاه ­های ساختمانی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس شده است.دپارتمان ایمنی و بهداشت در سه زیر گروه دوره­ های ایمنی HSE، مدیریت و بهداشت در حال فعالیت است. از جمله دوره ­های دپارتمان ایمنی و بهداشت دوره­ های گوناگون HSE، دوره تکنسین داروخانه و نسخه خوانی و نسخه پیچی ارائه می ­شود. ترویج اخلاق حرفه‌ای و مهندسی و پرهیز از نگاه تجاری به حوزه آموزش، اصل مشترک فعالیت­ های تمامی دپارتمان­ های آموزشگاه سنجش پارسیان می­ باشد.