مکانیک و تاسیسات

مهندسی مکانیک شاخه ­ای از مهندسی است که تلفیقی از علم فیزیک و علم مواد است، هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی است که توانایی محاسبات فنی، مدلسازی و شبیه سازی قطعات و طراحی دستگاه­ های تهویه مطبوع و غیره را دارا باشند. تاسیسات مکانیکی نیز شاخه­ ای از مهندسی مکانیک است که در زمینه تعمیر و نگهداری سیستم های تاسیسات (خانگی و صنعتی) همچون موتورخانه، پکیج،کولرگازی ،طراحی و محاسبه تاسیسات خانگی، تجاری و بیمارستانی و همچنین نقشه خوانی و اتوکد تاسیسات می باشد.
هدف از راه اندازی این دپارتمان برگزاری آموزش­ های تخصصی، کاربردی و نرم­افزاری در رشته­ های مهندسی مکانیک و تاسیسات جهت تکمیل دانسته­ های آکادمیک و سرعت بخشیدن ورود دانش ­پذیران به بازار کار است.
دپارتمان مکانیک و تاسیسات در راستای پیشرفت مهارت­ های تخصصی و حرفه ­ای و افزایش توان علمی دانش ­پذیران، با بهره­ گیری از اساتید مجرب تأسیس شده است. هدف از راه اندازی این دپارتمان برگزاری آموزش­ های نرم­ افزاری و ویژه بازار کار در رشته­ های مهندسی مکانیک و تاسیسات است.
دپارتمان مهندسی مکانیک و تاسیسات در سه زیر گروه آموزش نرم­ افزارهای تخصصی، دوره های کاربردی صنعت مکانیک و تاسیسات و دوره­ های ویژه بازار کار در حال فعالیت است. از جمله دوره­ های دپارتمان مهندسی مکانیک دوره ­های آموزش نرم افزار کتیا،سالید ورک، فلوئنت در کنار دوره­ های ویژه بازار کار و دیگر دوره­ ها ارائه می­ شود.
ترویج اخلاق حرفه‌ای و مهندسی و پرهیز از نگاه تجاری به حوزه آموزش، اصل مشترک فعالیت­ های تمامی دپارتمان­ های آموزشگاه سنجش پارسیان می­ باشد.