مهندسی عمران و معماری

مهندسی عمران بیانگر به­ کارگیری علم در سازندگی است. هدف از این رشته تربیت نیروهای متخصصی که توانایی طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا پروژه‌­های مختلف عمرانی را دارا باشند. مهندسی معماری نیز تلفیقی از هنر و مهندسی است که طراحی و شیوه ساخت و ساز ساختمان‌­ها و دیگر سازه‌­های فیزیکی را در بر می گیرد. با توجه به روند رو به رشد پروژه‌­های عمرانی در ایران، بازار کار رشته مهندسی عمران و معماری پویا و پرتحرک است و تسلط به نرم ­افزارهای عمران و معماری نیاز اصلی شرکت­ ­ها و کلید موفقیت در این بازار کار پر درآمد است.
دپارتمان مهندسی عمران و معماری در راستای پیشرفت و افزایش سطح آگاهی و مهارت تخصصی و حرفه­ ای دانش­پذیران، با بهره ­گیری از اساتید مجرب تأسیس شده است. هدف از راه اندازی این دپارتمان برگزاری آموزش­ های تخصصی، کاربردی و نرم­ افزاری در رشته­ های مهندسی عمران و معماری جهت تکمیل دانسته­ های آکادمیک و سرعت بخشیدن ورود دانش­پذیران به بازار کار است.
دپارتمان مهندسی عمران و معماری شامل مباحث کاربردی و مهم و رایج در دنیای فعالیت های عمرانی و معماری است که در چهار زیر گروه معماری، سازه و ژئوتکنیک و مدیریت امور قرارداد­ها در حال فعالیت است.
از جمله دوره ­های دپارتمان مهندسی معماری دوره­ های آموزش نرم افزار اتوکد، دوره آموزش نرم افزار 3DsMAX با پلاگین Vray، راینو، اسکیس، لومیون و دیگر دوره­ ها ارائه می گردد و از جمله دوره ­های آموزشی دپارتمان عمران دوره ­های نرم­ افزارهای پرکاربرد همچون نرم افزار ETABS، SAFE، TEKLA، OpenSEES در کنار دوره­ های کاربردی و تخصصی طراحی و محاسبه سازه نگهبان، متره و برآورد، صورت وضعیت نویسی و دیگر دوره ­ها ارائه می شود. ترویج اخلاق حرفه‌ای و مهندسی و پرهیز از نگاه تجاری به حوزه آموزش، اصل مشترک فعالیت ­های تمامی دپارتمان­ های آموزشگاه سنجش پارسیان می ­باشد.